Biz Kimiz ?

APAZ, 2011 yılından itibaren, ana iş kolu PACS (ing. Picture Archiving and Communication Sytems – Görüntü Arşivleme ve İletişim Sistemleri) olmak üzere IT (ing. Information Technology – Bilgi Teknolojileri) alanında faaliyet gösteren bir firmadır.

APAZ, Dünya’nın en büyük PACS Yazılım Şirketlerinin başında gelen İsveç merkezli  SECTRA PACS yazılımının Türkiye’deki tek yetkili distribütörüdür.

Bununla birlikte APAZ, Medikal Enformasyon Teknolojilerinde; proje yönetimi, danışmanlık ve teknik destek hizmetlerini de sunmaktadır. Ayrıca, Sağlık Bilişim Sistemlerinde donanım, network ve çevre birimlerinin kurulumu ve entegrasyonu alanlarında da çalışmalarını sürdürmektedir.

APAZ, yurtiçinde; Kocaeli Üniversitesi Hastanesi, İstanbul Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri, Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, Edirne Trakya Üniversitesi Hastanesi ve Kayseri Erciyes Üniversitesi Hastanesi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Tesisi, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesi v.b. kurumlarda proje yönetimi, SECTRA PACS, Aperio dijital slyat tarayıcıları, Tomtec kardiyoloji PACS sistem kurulumları, sistem entegrasyonları ve son kullanıcı eğitimleri konularında destek verilmiştir.

APAZ, yurtdışında; Rusya, Suudi Arabistan, Ürdün, Güney Afrika Cumhuriyeti v.b. ülkelerde bulunan bazı hastanelerde SECTRA PACS kurulumu, proje yönetimi, diğer sistemlerle olan entegrasyon işlemleri ve son kullanıcı eğitimleri konusunda da destek vermiştir.

Tüm bunların yanında APAZ, yazılımcı ekip, uzman doktorlarımız, servis mühendisleri ve uygulama uzmanlarının ortak çalışması sonucu kurumların ihtiyaçlar doğrultusunda özelleştirilebilen medikal uygulamalar geliştirmektedir.

APAZ Medikal’in merkezi, İzmir’de olup zamanında ve 7/24 etkin ”Teknik Destek Ekipleri”, İzmir’den başka Ankara, Antalya ve İstanbul’da da bulunmaktadır.

logo

 

 
Vizyon & Misyon

 

APAZ ailesi olarak, vizyonumuz doğru çözümleri ileri teknolojiler ile kurumlara etkin servis ve uygulama desteği ile sunmak ve sonrasında çözümün stabil yapısını, bütünlüğünü ve devamlılığını sağlamaktır.

Müşterilerin en çok değer verdiği şey, şirketlerin yenilikçi ve yüksek kaliteli çözümlerinden daha çok, çalışanlarının kalitesidir. Şirketimizde, doğru insanların aileye dahil edilmesi için ve tüm çalışanların her zaman müşterinin yanında olduğu çözümler için yeterli zaman ve finansal kaynak ayrılmaktadır. Tüm yeni çalışanlarımız için ilk program olan “stajyer/çaylak” eğitiminde, APAZ kültürünün bir parçası olmanın ne demek olduğu gösterilmektedir.

Oluşturulan bu kültür ile APAZ, yeni bilgi teknolojilerini çok yakından takip eden dinamik ve alanında tecrübeli personellerden oluşmaktadır. Bu yüzdendir ki ailemizin tüm üyeleri, yüksek özveri ve özeni göstererek başarılı ve kaliteli işlere imza atmışlardır.

APAZ, başarılarını arttırarak devamlılığını sürdürmesi, istikrarlı büyümesi ve vizyonunu gerçekleştirmek amacıyla, stratejik (kilit,krıtik) başarı faktörlerini;

  • Yeterli ve Çağdaş Altyapısı,
  • Günümüz Teknolojilerini Takip Eden, Donanımlı ve Uzman Personelleri,
  • Güçlü Finansman Yapısı,
  • Mevzuat / Yasal Çerçeve / İş Etiği Uyumluluğu (Görev, yetki ve sorumluluklar),
  • Etkin, Verimli Yönetim ve Verimli Üretim,
  • Zamanında ve 7/24 Esaslı Teknik Destek,
  • Müşteri Memnuniyeti,
  • Sistem Akışı ile Olan Tam Entegrasyon,
  • Mevcut İşteki Etkinliğin Arttırılması

olarak belirlemiştir.

Bu sayededir ki; APAZ kurulduğu tarihten itibaren çok kısa sürede büyük başarılara imza atmıştır.

 

 
Sertifikalarımız

TS ISO/IEC 15504 SPICE

Sağlık Bilişimi Sektöründe yıllardır Türkiye’nin başarılı firmaları arasında yer alan Apaz Medikal Ürün ve Bilişim Yazılım SAN. ve TİC. A.Ş, TSE Baş denetçileri tarafından yapılan değerlendirme sonucu TS ISO/IEC 15504 Olgunluk Seviyesi 2 belgesine sahip oldu. SPICE modeli iyi yazılım mühendisliği için gerekli olan yazılımı elde etme, sağlama, geliştirme, işletme ve destek yeterliliği oluşturmayı sağlamaktadır.

ISO 27001

TS EN ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemin ana teması Apaz Medikal Ürün Ve Bilişim Yazılım San. Tic. A.Ş. bilişim Hizmetlerinde; insan, alt yapı, yazılım, donanım, müşteri bilgileri, kuruluş bilgileri, üçüncü şahıslara ait bilgiler ve finansal kaynaklar içerisinde bilgi güvenliği yönetiminin sağlandığını göstermek, risk yönetimini güvence altına almak, bilgi güvenliği yönetimi süreç performansını ölçmek ve bilgi güvenliği ile ilgili konularda üçüncü taraflarla olan ilişkilerin düzenlenmesini sağlamaktır.

ISO 20000

BT hizmetlerini yöneterek bir ya da birden fazla iş birimine destek verebilir hale getirmeyi sağlayan ITIL, en iyi uygulamaların (ing. best practices), tecrübelerin bir araya getirilerek toplanması ile oluşturulmuş bir kütüphanedir. Birbirleri ile sürekli ilişkili olup, bir bütünün parçaları gibi birbirlerinden ayrı düşünülemeyen ve toplamda on bir adet modülün birleştirilmesi ile meydana gelen BT Hizmet Yönetiminin temelinde Hizmet Yönetimi ve Hizmet Sunumu bulunmaktadır. Tüm dünyada geçerliliğini koruyarak devam eden standartların özünde ITIL felsefesinin bulunduğunu belirtmenin yanı sıra uluslararası standartlar örgütünün de bilgi teknolojileri hizmet yönetimi konusunda kullanılması üzerine ilk standardı olan ISO 20000 standardının temelinde de ITIL’in olduğunu ifade etmek mümkündür.

TSE - Hizmet Yeterlilik Belgesi

Apaz Medikal’in Hizmet kalitesi, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi (HYB) ile tescillendi.
COPY RİGHT
TEMA YAPIMCISI