Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi – SECTRA PACS

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, hastane genelinde SECTRA PACS çözümünü kullanmaya başlamıştır. Bu çözüm ile mevcut sistemler sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş olup, eskiye yönelik rapor, klinik bilgi ve 15 yıllık 70 TB boyutundaki radyoloji görüntüleri 6 ay gibi kısa bir süre içinde sisteme yüklenmiştir.

Radyoloji görüntüleri ve raporlarının her yerden ulaşılabilir olması iş akışını kolaylaştıran faktörlerdendir. Tüm hasta geçmişine telefon ve tablet gibi akıllı cihazlardan ve kişisel bilgisayarlardan erişilebilmekte ve kurum içinde kurumun ağı aracılığıyla yapılabilen işlemler kurum dışından dış ağlar yardımıyla da yapılabilmektedir.

SECTRA PACS içeriğinde bulunan ortopedi çözümü, kardiyoloji çözümü ve nükleer tıp çözümü ilgili birimlerde kullanılmaktadır.

SECTRA PACS çözümü sağlayıcı bağımsız arşiv (ing. VNA) desteği sunmaktadır. Tüm hastane genelinde medikal görüntü üreten cihazların sisteme bağlanması için çalışmalarımız devam etmektedir. Radyoloji, Nükleer Tıp, Kardiyoloji, Mamografi gibi birimler sisteme sorunsuz bir şekilde bağlanmış olup görüntüler tüm birimler arası paylaşılmaktadır.

Bunun dışında çözüm içinde olan 3B (ing. 3D) gelişmiş görselleştirme, damar analizi, lezyon takibi, anatomik bağlantı ve diğer gelişmiş uygulamalar tanı ve takibe yardımcı olmakta ve iş akışının etkinliğini artırmaktadır.

COPY RİG
TEMA YAPIMCISI