Biz Kimiz ?

APAZ, 2011 yılından itibaren, ana iş kolu PACS (ing. Picture Archiving and Communication Systems – Görüntü Arşivleme ve İletişim Sistemleri) olmak üzere IT (ing. Information Technology – Bilgi Teknolojileri) alanında faaliyet gösteren bir firmadır.

APAZ, dünyanın en büyük PACS yazılım şirketlerinin başında gelen İsveç merkezli  SECTRA PACS yazılımının Türkiye’deki yetkili tek distribütörüdür. APAZ aynı zamanda Leica Biyosistem, TOMTEC Görüntüleme Sistemleri ve Intrasense ürünlerinin Türkiye distribütörüdür.

Bununla birlikte APAZ, medikal enformasyon teknolojilerinde; proje yönetimi, danışmanlık ve teknik destek hizmetlerini de sunmaktadır. Ayrıca, sağlık bilişim sistemlerinde donanım, ağ (ing. network) ve çevre birimlerinin kurulumu ve entegrasyonu alanlarında da çalışmalarını sürdürmektedir.

APAZ, yurt içinde; Kocaeli Üniversitesi Hastanesi, Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Tesisi, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Erciyes Üniversitesi Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, Ege Üniversitesi Hastanesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesi gibi kurumlarda SECTRA PACS, Aperio dijital slayt tarayıcı ve TOMTEC projelerinde sistem kurulumları, entegrasyon ve son kullanıcı eğitimlerinde destek vermiştir.

APAZ, yurtdışında; Rusya, Suudi Arabistan, Ürdün, Güney Afrika Cumhuriyeti gibi ülkelerde bulunan bazı hastanelerde SECTRA PACS kurulumu, proje yönetimi, sistemin diğer sistemlerle olan entegrasyon işlemleri ve son kullanıcı eğitimleri konusunda da destek vermiştir.

Tüm bunların yanında APAZ; yazılım ekibi, uzman doktorlar, servis mühendisleri ve uygulama uzmanlarının ortak çalışması sonucu kurumların ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebilen medikal bilişim uygulamaları geliştirmektedir.

APAZ, yeni bilgi teknolojilerini çok yakından takip eden, dinamik, alanında tecrübeli ve uzman personellerden oluşmaktadır. Bu sayededir ki; kurulduğu tarihten itibaren çok kısa sürede büyük başarılara imza atmıştır.

APAZ Medikal merkezi İzmir’de olup, 7/24 hızlı ve etkin destek hizmeti sunmakta ayrıca İzmir dışında Ankara, Antalya ve İstanbul’da da teknik ekip bulundurmaktadır.

logo

 

 
Vizyon & Misyon

 

APAZ ailesi olarak vizyonumuz, doğru çözümleri ileri teknolojiler ile kurumlara etkin servis ve uygulama desteği sunmak ve sonrasında çözümün stabil yapısını, bütünlüğünü ve devamlılığını sağlamaktır.

Müşterilerin en çok değer verdiği şey, şirketlerin yenilikçi ve yüksek kaliteli çözümlerinden daha çok, çalışanlarının kalitesidir. Şirketimizde doğru insanların aileye dahil edilmesi ile tüm çalışanların her zaman müşterinin yanında olduğu çözümler için yeterli zaman ve finansal kaynak ayrılmaktadır. Tüm yeni çalışanlarımız için ilk program olan “stajyer/çaylak” eğitiminde, APAZ kültürünün bir parçası olmanın ne demek olduğu gösterilmektedir.

Oluşturulan bu kültür ile APAZ, yeni bilgi teknolojilerini çok yakından takip eden dinamik ve alanında tecrübeli personellerden oluşmaktadır. Bu yüzdendir ki ailemizin tüm üyeleri, yüksek özveri ve özeni göstererek başarılı ve kaliteli işlere imza atmışlardır.

APAZ, başarılarını arttırarak devamlılığını sürdürmesi, istikrarlı büyümesi ve vizyonunu gerçekleştirmek amacıyla, stratejik (kilit,krıtik) başarı faktörlerini;

  • Yeterli ve Çağdaş Altyapısı,
  • Günümüz Teknolojilerini Takip Eden, Donanımlı ve Uzman Personelleri,
  • Güçlü Finansman Yapısı,
  • Mevzuat / Yasal Çerçeve / İş Etiği Uyumluluğu (Görev, yetki ve sorumluluklar),
  • Etkin, Verimli Yönetim ve Verimli Üretim,
  • Zamanında ve 7/24 Esaslı Teknik Destek,
  • Müşteri Memnuniyeti,
  • Sistem Akışı ile Olan Tam Entegrasyon,
  • Mevcut İşteki Etkinliğin Arttırılması

olarak belirlemiştir.

Bu sayededir ki; APAZ kurulduğu tarihten itibaren çok kısa sürede büyük başarılara imza atmıştır.

 

 
Sertifikalarımız

ISO 33000 (ISO 15504)

SPICE modeli iyi yazılım mühendisliği için gerekli olan yazılımı elde etme, sağlama, geliştirme, işletme ve destek yeterliliği oluşturmayı sağlamaktadır. Sağlık Bilişimi Sektöründe yıllardır Türkiye’nin başarılı firmaları arasında yer alan Apaz Medikal Ürün ve Bilişim Yazılım SAN. ve TİC. A.Ş, TSE Baş denetçileri tarafından yapılan değerlendirme sonucu ISO 33000 (ISO 15504) SPICE Seviye 2 belgesine sahip oldu.

ISO 27001

TS EN ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemin ana teması Apaz Medikal Ürün Ve Bilişim Yazılım San. Tic. A.Ş. bilişim Hizmetlerinde; insan, alt yapı, yazılım, donanım, müşteri bilgileri, kuruluş bilgileri, üçüncü şahıslara ait bilgiler ve finansal kaynaklar içerisinde bilgi güvenliği yönetiminin sağlandığını göstermek, risk yönetimini güvence altına almak, bilgi güvenliği yönetimi süreç performansını ölçmek ve bilgi güvenliği ile ilgili konularda üçüncü taraflarla olan ilişkilerin düzenlenmesini sağlamaktır.

ISO 20000

BT hizmetlerini yöneterek bir ya da birden fazla iş birimine destek verebilir hale getirmeyi sağlayan ITIL, en iyi uygulamaların (ing. best practices), tecrübelerin bir araya getirilerek toplanması ile oluşturulmuş bir kütüphanedir. Birbirleri ile sürekli ilişkili olup, bir bütünün parçaları gibi birbirlerinden ayrı düşünülemeyen ve toplamda on bir adet modülün birleştirilmesi ile meydana gelen BT Hizmet Yönetiminin temelinde Hizmet Yönetimi ve Hizmet Sunumu bulunmaktadır. Tüm dünyada geçerliliğini koruyarak devam eden standartların özünde ITIL felsefesinin bulunduğunu belirtmenin yanı sıra uluslararası standartlar örgütünün de bilgi teknolojileri hizmet yönetimi konusunda kullanılması üzerine ilk standardı olan ISO 20000 standardının temelinde de ITIL’in olduğunu ifade etmek mümkündür.

TSE - Hizmet Yeterlilik Belgesi

Apaz Medikal’in Hizmet kalitesi, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi (HYB) ile tescillendi.
COPY RİG
TEMA YAPIMCISI